Çözümler Smart Bina

Enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için tüm bina enerjisinin kontrollü bir şekilde kullanıldığı  süreç olarak bina sistemleri arasında öne çıkıyor. Buradaki en önemli şey, bir işlem her çalıştırıldığında her şeyi yüksek performansta çalıştırırken güç tüketimini olabildiğince düşük tutmaktır.

Akıllı binalar, enerji verimliliğini artırmak için bina ekipmanlarının ve binanın enerji tüketiminin otomatik olarak kontrol edilebildiği bir sistemdir.

Akıllı binanın en önemli görevi, kullanıcı konforundan ödün vermeden binanın enerji tüketiminin olabildiğince düşük olmasını sağlamaktır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de toplam enerjinin çok önemli bir kısmı, klima, ısıtma, aydınlatma ve havalandırma sistemleri gibi kullanıcı konforunu en üst düzeyde tutacak alanlarda kullanılır. Bu araçlar otomatik olarak kontrol edilir. Akıllı binaların en önemli amacı, binalarda enerji verimliliğini arttırmak, kullanıcı konforunu en üst düzeyde tutmak ve enerji tüketimini minimumda tutmaktır. Akıllı binalar birçok işlevi bir arada barındırır, beklentilerin üzerinde donanım içerir. Ancak istenen iş ve süreçleri gerçekleştirmek için enerji en düşük seviyede kullanılmalıdır. Akıllı bir bina, yaşam döngüsü boyunca olabildiğince ekonomik olmalıdır.

 
Whatsapp
Talep
Formu